fbpx
Przejdź do treści
Blog Skuteczne monitorowanie sieci

Skuteczne monitorowanie sieci

W dzisiejszych czasach niezbędne jest śledzenie tego co i gdzie Goście o Tobie mówią. Jak nie marnować czasu i robić to efektywnie?

Nieważne czy jesteś wszystkowiedzącym guru internetu czy nigdy w życiu nie zamieściłeś posta na Facebooku- media społecznościowe na stałe zagościły w naszym życiu i nie widać końca wzrostu ich znaczenia.

Ostatnie kilka lat można nazwać cyfrową rewolucją, napędzaną przez smartfony, które zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Deloitte, posiada ponad 15 milionów Polaków.

Ta rewolucja sprawiła, że do łask wrócił najstarszy kanał marketingowy- marketing szeptany. Dosłownie w przeciągu paru sekund w internecie mogą pojawić się komentarze dotyczące twojego lokalu, poświadczone zdjęciami .

Użycie zdjęć nie może pozostać niedocenione. Cytując Evana Spiegla, jednego z twórców Snapchata “Od niepamiętnych czasów zdjęcia używane były do utrwalania ważnych momentów, ale dzisiaj używane są do tego by o nich mówić.”

Media społecznościowe mogą być też użyte przeciwko Tobie…

Jednym z oczywistych rezultatów rewolucji jest to, iż dawno już minęły dni w których jedyne zdjęcia twojego lokalu pochodziły od ciebie. Media społecznościowe pełne są zdjęć i filmów wideo, gdzie widoczna jest twoja restauracja. A takie zdjęcie niekoniecznie muszą być pochlebne. 

5 rad które mogą ci pomóc panować nad tym, co mówią o Tobie w internecie:

  • na bieżąco googluj swoją restaurację
  • korzystaj z Google Alerts: możesz tam ustawić nazwę swojego lokalu, dzielnicę, ulicę, miasto a nawet nazwę konkurencji. Google będzie wysyłał Ci podsumowanie tego, co pojawia się w internecie.
  • panuj nad komunikatami: strony typu TripAdvisor, Zomato czy Google dla biznesu pozwalają umieścić Ci swoje zdjęcia na profilu Twojej restauracji. Będą to wtedy pierwsze zdjęcia, które inni Goście oglądają.
  • sprawdzaj Instagram: dzięki znacznikom lokalizacji i hashtag’om (#) możesz sprawdzać, co Goście o Tobie mówią
  • rozmawiaj z Gośćmi- w dzisiejszych czasach nie ma nic krępującego w proszenie o zostawienie nam dobrej opinii. Umieść kod QR do portalu na opiniach którego najbardziej Ci zależy. Porozmawiaj z Zomato, żeby przysłali Ci darmowe naklejki, standy czy plakaty. Spraw, by logotypy i nazwy Twoich profili były widoczne i łatwo dostępne dla Gości.

 

My jako agencja marketingowa dla lokali gastronomicznych dysponujemy bardziej zaawansowanymi narzędziami monitorowania sieci. Jesteśmy dumnym partnerem Brand24 i rzadko zdarza się, żebyśmy przegapili chociaż najmniejszą wzmiankę o naszych klientach.

Tagi: